23 серпня о 16:30 на площі перед театром опери та балету у Львові відбудеться урочисте відкриття ювілейного 120-ого театрального сезону Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
У День Державного прапора України й напередодні Дня Незалежності України, сезон традиційно відкриється дуже урочисто:
- – Відбудеться святковий концерт за участю солістів опери та симфонічного оркестру під керівництвом диригентів – Михайла Дутчака, Ірини Стасишин, Мирона Юсиповича, Юрія Бервецького. Звучатимуть фрагменти з опер українських композиторів Миколи Лисенка, Семена Гулака-Артемовського, Юлія Мейтуса, Євгена Станковича та ін.
- – Відбудеться святковий концерт за участю солістів опери та симфонічного оркестру під керівництвом диригентів – Михайла Дутчака, Ірини Стасишин, Мирона Юсиповича, Юрія Бервецького. Звучатимуть фрагменти з опер українських композиторів Миколи Лисенка, Семена Гулака-Артемовського, Юлія Мейтуса, Євгена Станковича та ін.
- – Упродовж святкового концерту будуть анонсовані прем’єри, що відбудуться впродовж сезону 2019-2020 рр., гастролі театру в Україні та за кордоном, вихід у світ книг про історію оперного театру та масштабний Міжнародний конкурс оперних співаків імені С. Крушельницької.
- – До глядачів звернуться очільники області, міста і театру.
- – Потім творча трупа та керівництво Львівської Національної Опери червоною доріжкою увійдуть до театру.
- – о 18:00 на сцені театру відбудеться феєрія (опера-балет) «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича, яку транслюватимуть на відеоекран перед театром та переглянути її зможуть усі охочі.
Шуберт на двох. Саєнко та Смовж
Музика сама по собі є геніальним явищем, а в руках професіоналів вона перетворюється на справжній мистецький шедевр. Передати тонкощі почуттів, проявити емоційні відтінки, відчути ліричні переживання – безліч нюансів творять полотно якісного виконання.
Сонатні цикли Шуберта — це яскраві зразки його творчості, де найбільше простежується любов до пісенності. Музика витончена, зі строгими класичними формами та вже сміливими поглядами в майбутню романтичну епох. Цілий цикл з трьох Сонат грають не часто. Ви маєте унікальну можливість почути одразу три прекрасні сонати для скрипки і фортепіано раннього романтика 24 серпня у виконанні відомих в Україні та поза її межами професіоналів — Ореста Смовжа та Данила Саєнка.
24 серпня, 17.00
Львівський органний зал, вулиця Бандери, 8
Вівальді на органі
Жанр концерту – це змагання. Зазвичай інструменти змагаються з оркестром. Але орган настільки потужний, що може змагатись сам з собою! Перегуки, суперечки і урочисте tutti в одному інструменті. Антоніо Вівальді – вправний майстер в цьому жанрі, адже його концерти стали чи не найбільш відомими творами класичної музики. Впізнати знайомі мотиви і відчути дух перегонів ви зможете, слухаючи блискучі концерти Вівальді на органі.
Надія Величко – орган
А. Вівальді:
- Концерт “L’estro Armonico” n.5
- Транскрипція для органа соло Концерту “Зима” з циклу “Пори року”
- Концерт Concerto Per Liuto. Транскрипція для органа концерту RV 93
24 серпня, 19.00
Львівський органний зал, вулиця Бандери, 8
Феєричне відкриття сезону!
Марія Максакова — всесвітньовідома вокалістка, що славиться захопливою сольною кар’єрою, неймовірним голосом та непростим життєвим шляхом, виступить із сольним концертом на сцені Львівської національної філармонії.
У супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під керівництвом Тараса Криси та за участі Богдана Івасика (скрипка), Марія Максакова виконає відомі арії з опер та солоспіви Дж. Верді, Ж. Массне, Р. Штрауса, В. Барвінського та М. Лисенка. Доповнять святкову атмосферу вечора інструментальні композиції М. Равеля, Дж. Верді, П. Чайковського та М. Скорика.
25 серпня, 18.00
Львівська філармонія, вулиця Чайковського, 7
Чарівна флейта
На перший погляд, «Чарівна флейта» – це опера-казка, де прославляється перемога світла над темрявою, добра над злом, любові над підступністю, стійкості над малодушністю, дружби над ворожнечею. Насправді остання опера композитора є найглибшим філософським твором, де втілився моцартівський ідеал справедливої держави. При всій заплутаності сюжетної фабули ідея опери гранично зрозуміла: шлях до щастя лежить тільки через подолання труднощів і випробувань. Щастя не дається саме собою, воно знаходиться в результаті життєстійкості і вірності, відданості і терпіння, любові та віри в добрі сили. Суттєвим є і те, що сили добра і зла укладені не тільки в людських характерах, вони кореняться в самих основах всесвіту. В опері їх уособлюють чарівні символічні персонажі – мудрий чарівник Зарастро (носій «знака сонця») і підступна Цариця ночі. Між сонячним царством і царством ночі кидається Таміно – людина, яка шукає істину і приходить до неї через ряд випробувань.
25 серпня, 18.00
Львівська опера, проспект Свободи, 28
Пори року
Прожити рік за годину… Це здається неможливим без машини часу. Ми пропонуємо вам зламати часовий простір разом з нами та “Порами року” Вівальді. На вас чекає подорож у той час, коли жив і творив великий Бах – пишне і благородне бароко. Крім мандрівок слуховими відчуттями, пропонуємо також зануритись у візуальний живопис, який буде створюватись тут і вже. Запрошуємо вас вийти за часові рамки, покататись на машині часу і насолодитись прекрасною музикою.
- Олена Мацелюх – орган
- Оксана Гаргай – скрипка
- Ольга Куц – живопис
- Й.С. Бах – Концерт Соль мажор
- Й.С. Бах – Хорал “Овечки можуть спокійно пастися”
- Й.С. Бах – Прелюдія і фуга Ре мажор
- Й.С. Бах – “З глибини душі до тебе взиваю, Господи!”
- Й.С. Бах – Токата і фуга ре мінор
- А. Вівальді – Чотири пори року
25 серпня, 19.00
Львівський органний зал, вулиця Бандери, 8
Музвечір: «На частоті незалежності»
День Незалежності України разом зі засновницею та викладачкою вокальної школи «Blue Blues» Дарією Могінською та гуртом «Deepwine» з електропрограмою та авторськими піснями.
Вхід – вільний.
25 серпня, 19.00
Палац Гната Хоткевича, вулиця Кушевича, 1
Скрипкова музика Євгена Станковича. Концерт-презентація диску
Світ почув його! Твори видатного українського композитора Євгена Станковича у якісному записі від міжнародного лейблу Toccata Classics. Їх з любов’ю та щирістю записали українська скрипалька Соломія Сорока та американський піаніст Артур Ґрін. Ця музика охоплює широкий спектр емоцій: від диких танців на полонині, до ліричного голосу “Фрески Майдану”, який звучить в пам’ять про події на Майдані Незалежності в 2013-14 рр.
Твори з диску звучатимуть 25 серпня у Львівському органному залі. Також у програмі твори, які записувалися чи будуть записані на Toccata Classics.
25 серпня, 21.00
Львівський органний зал, вулиця Бандери, 8