Різдвяне музично-театральне дійство «МОЗАЇКА»
Зірковий концерт «Мозаїка» поєднає виконавців різних творчих світів:
- відомого актора українського кіно та театру Миколу Березу (головна роль у фільмі «Червоний»),
- литовського саксофоніста Петраса Вішняускаса (гість цьогорічного фестивалю Leopolis Jazz Fest з його знаменитим Lithuanian jazz orkestra),
- знану співачку та режисерку Уляну Горбачевську (проекти «Ультрамарин», «Антонич удома», «Альберт або найвища форма страти…).
Співтворцями концертної містерії стануть найкращі львівські виконавці класичної музики: Ярина Горбачевська (альт), Оксана Литвиненко (віолончель), Анастасія Мякушко (віолончель). І, як завжди, у проекті «Мозаїка» звучатимуть дитячі голоси. Цього року це хор «Жайвір» (кер. Наталя Чмир-Козяр).
27 січня, 19.00
«Lem Station» (трамвайне депо на вул. Сахарова).
Вистава «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи»
Вистава створена за темами роману «За дверима» нобілевської лауреатки Ельфріде Єлінек, який слугує вихідним пунктом до рефлексії на тему повоєнного суспільства інфікованого насиллям. Травми війни і повоєнних часів проявляються як повсюдна агресія, та, що її бачимо на вулицях і та щоденна, приховувана за зачиненими дверима квартир, в яких мешкають культурні міщанські родини.
Для роботи над драматургією вистави була спеціально запрошена відома польська драматургиня, кураторка та перформерка Йоанна Віховська. Авторський сценарій «Прекрасних, прекрасних, прекрасних часів» створено, значною мірою, на основі акторських імпровізацій.
Вік: 18+
26 січня, 18.00
Перший театр (Гнатюка, 11)
Пори року. Вівальді та Бах.
У цьому циклі є вся гама почуттів – від життєрадісної весни до меланхолійної осені, від літньої грози до зимових вечорів біля теплого каміна. “Пори року” Вівальді у виконанні органа і скрипки – завжди безпрограшний варіант для гарного вечора! Супроводжуватиме музику “живий” живопис Ольги Куц.
Крім генія італійського бароко Антоніо Вівальді прозвучать твори Йоганна Себастьяна Баха та Крістофера Пардіні.
27 січня, 19.00
Львівський органний зал, (Бандери, 8)
Алегорична комедія «Боженька»
“боженька” – це вистава, дія якої перенесена в ліс і розгортається серед звірят. Але тваринки живуть людським життям. Тут домінування та експлуатація, анархізм, сексуальні субкультури, квазірелігійні переконання, численні страхи. Страх інакшості, страх правди, страх пізнання, страх бути собою, страх любити. Однак, найкраща зброя проти страху – це сміх. Тому ми називаємо цю історію про політичні маніпуляції та спекуляції на релігійних почуттях комедією і запрошуємо сміятись разом з нами – чим голосніше, тим краще.
Вік 16+
26 січня, 19.00
Театр Лесі Українки, Городоцька, 36.
Комічна опера Джованні Баттіста Перголезі «Служниця-пані»
Італійський композитор ХVII століття Джованні Баттіста Перголезі (1710-1736), який прожив всього 26 років, є родоночальником комічного музично-театрального жанру, який ось уже кілька століть прикрашає оперні сцени світу – opera-buffa.
Весела, сповнена жартів і плутанини “Служниця-пані” Перголезі про хитру служницю Серпіну, що зуміла одружитися з впливовим багатієм Уберто, здобула не лише велетенський успіх в Італії, але й у всій Європі. Завдяки розкішній, життєдайній та вишуканій музиці, ця опера залишається популярною до наших днів.
26 та 27 січня, о 15.00
Дзеркальна зала Львівської національної опери
Володимир Дідула. Симфонія рідного краю. Художня виставка
“В мене часто запитують, коли я встигаю створювати картини. Моя праця, моя щоденна праця… Коли інші сплять, дивляться телевізор – я малюю.” (Володимир Дідула). Художник із Золочева, який створює пейзажі та натюрморти. Звідки бере образи? “Природа, яку я люблю, серед якої виріс, живу і творю, в якої набираюся натхнення”, – так говорить про це пан Володимир.
Відкриття виставки 25 січня, о 15.00
Львівський палац Мистецтв (Коперніка, 17)
Фільм «Список Шиндлера» та лекція Юрія Скіри про фабрику Петерса у Львові.
Спеціально до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, на великому екрані буде показано відомий фільм Стівена Спілберга «СПИСОК ШИНДЛЕРА». Перед стрічкою виступить Юрій Скіра, керівник проектів та програм Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя УКУ, та розповість про львівську фабрику Петерса, де відбувались події, схожі на ті, що показані у фільмі Стівена Спілберга.
У лекції буде йтися про переховування єврейських родин у підвалах взуттєвої фабрики «Солід» монахами Студійського Уставу протягом 1942-1944 років. Дослідник розповість про історію фабрики та її директора ієромонаха Йоана (Петерса) та опише побут, а також небезпеки, перед якими постали монахи, що врятували шістнадцять євреїв
26 січня, 18.30
Кінопалац (Театральна, 22)