Прем’єра вистави “Джалапіта”

//

premera-vistavi-dzhalapita

6 травня 2018 року у Першому театрі відбудеться прем’єра вистави “Джалапіта”.

Читайте також: Невтомна Емма Андієвська

Друзі, а чи знаєте ви, хто такий Джалапіта і, хто є цьогорічним лауреатом Шевченківської премії (найвищої державної творчої відзнаки України) в галузі літератури? Довідатись про цього метафоричного героя Емми Андієвської можна, завітавши на прем’єру в Перший театр 6 травня о 15 годині. Саме Емма Андієвська – українська письменниця, поетеса і художниця, яка народилась в 1931 році в Донецьку, а з 1943 року проживає за кордоном (громадянка США), стала цьогорічною лауреаткою національної премії. Її називають “українським Далі”, її творчість сповнена метафор і барв, вона виросла в російськомовному середовищі, але ще у віці 6 років сама обрала для себе українську мову, вона працює в стилі сюрреалізму та герметизму. Одна її постать сама по собі вже є мистецтвом. Тому так цікаво, що вийде в режисера Артема Вусика з першою українською театральною постановкою твору цієї авторки. До речі, зверніть також увагу на дві вистави цього режисера в Театрі Лесі: “Перетворення” та “Любов”.

Читаємо у Емми Андієвської: “До Джалапіти прийшли закохані: “Нам немає місця, скрізь авта, будинки, вулиці”. Джалапіта глянув на них і не зміг їм відмовити. Він ліг на брук, і його тіло розійшлося деревами й кущами, і всі авта мусіли повернути назад і обминати довколишніми шляхами новостворений парк.” Цікавий герой і світ авторки, правда ж? Йдемо дивитися, як його творитиме режисер – Артем Вусик, художник-постановник – заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький, хореограф – Ніна Хижна, автор графіті – Сергій Якіменко та актори: Юрій Курило, Марія Самсонова, Наталія Алексєєнко, Михайло Понзель, Ірина Занік, Маряна Кривдик, Богдан Балко, Олександр Трифонюк, Роман Скоровський, Олександр Чешеров.

Вартість квитка 60-100 грн.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор