У спеку чимало львів’ян шукають можливостей втамувати спрагу. Впродовж 2010-их років у центрі міста й деяких ближніх до нього місцях встановили питні фонтани й облагородили джерела. Найпоширенішими є механічні питні фонтани, що працюють при натисканні кнопки на раковині.
Питні фонтани є за такими адресами:
- площа Ринок (між головним входом у Ратушу і фонтаном “Нептун”)
- площа Марійська (між клумбою Рьорінга і пам’ятником Тарасові Шевченку)
- проспект Свободи (навпроти Національного музею)
- площа Митна (між дитячою поліклінікою і коледжем Української академії друкарства)
- вул. Бандери, 8 (громадський простір перед Органним залом)
- вул. Підвальна, сквер “На Валах” (біля спортивного майданчика), – тут є окрема поїлка для тварин
Механічний питний фонтан на площі Маланюка
Також є цікавий механічний питний фонтан на площі Маланюка, поряд з пам’ятником Францу-Ксаверу Моцарту. У ньому немає раковин, а круглі отвори, де вмонтовані крани, з яких тече вода при натисканні на кнопку, що у бічному торці. Крани є у середньому і верхньому отворах.
Фонтан “Водолій” скульпторки Теодозії Бриж на вулиці Коперника
На вулиці Коперника, навпроти пам’ятника Маркіяну Шашкевичу є незвичний фонтан “Водолій”. Його авторкою є відома скульпторка Теодозія Бриж. Довгий час був занедбаним, та наприкінці 2018 року його відновили і зараз це найтехнологічніший питний фонтан у місті. Адже тут питна вода тече автоматично при наближенні людини до конструкції. А крім струменя води тут є постійний “водоспад” на стіні. Його варто побачити ввечері, коли цю стіну підсвічує “тепле” світло. Крім того, можна відпочити присівши на лавки.
Якщо ж піднятись вулицею Коперника дещо вище, то є ще один відновлений кілька років тому фонтан з левами. У ньому не питна вода, та деякі львів’яни освіжають нею своїх домашніх улюбленців під час вигулювання.
Джерело на Підзамчі
На схилі Високого Замку є Королівське джерело. Воно розташоване на вулиці Замковій, поблизу перетину з вул. Татарською. Поряд з ним спорудили два невеликі басейни, де можна освіжитись джерельною водою.
Історію джерела можна прочитати у нашій статті.
Фотографії: пресслужба Львівської міської ради, ЗІК, архів, Олександр Сирцов