Як Львівщина стає флагманом тюбінгу?

//

Nelegal

Хто бував у львівському аквапарку і спускався трубами/гірками, то пригадає можливість обрати спуск у надувному крузі. Щось дуже схоже кілька років можна спробувати у парках відпочинку просто неба. Маємо на увазі тюбінг. Ця розвага не потребує ніяких навиків, тому її пропонують навіть дошкільнятам.

Тюбінг — це спуск схилом на надувних санках (тюбах) по спеціальному підготовленому жолобу з пористим покриттям на стінках, що не гальмують рух, надають йому траєкторію і напрямок. Той, хто спускається лежить на спині і тримається за ручки тюба. Круглі санки (у народі їх ще називають “ватрушка” і “бублик”) мають середній діаметр 1,35 метра і важать не більше 20 кг. Спуск у тюбі дозволяють дітям від шести-восьми років наодинці, а молодшим (і зростом нижчим 120 см) – разом з дорослим.

Так, весною 2016 року у міському Парку культури і відпочинку спорудили такий атракціон на схилі між пам’ятником Б.Хмельницькому і вхідною аркою. Довжина гірки – 70 м, покриття для неї виготовили у Дніпропетровську.

parkult

З того часу в області побільшало місць для катання на тюбах, однак серед них переважають ті, що працюють передовсім взимку. І їм дуже залежить від снігу (точніше, його кількості та якості).

Нещодавно управління туризму і курортів Львівської ОВА склало добірку таких локацій, що працюють цієї зими, і завдяки їй та нашому екскурсу в історію львівського тюбінгу, можна вважати місто й область розмаїтими у можливостях покататись на “бубликах”! Зараз на Львівщині майже 10 місць з цією розвагою, і подекуди послуга є всесезонною. Та найцікавіше, що такі спуски є як поблизу Львова, так і на карпатських схилах. А ще в області є найбільший в України тюбінг-парк!

Emily resort

emily

Найновіший і найближчий до Львова відпочинковий комплекс з тюбінгом. Зима 2022-23 є ньому першим повноцінним сезоном. Навіть коли снігу мало, шість трас і дитячу гірку для всесезонного катання можуть підготувати для відвідувачів. На гору може підняти спеціальний підйомник, що підіймає “лінюхів”, які у цей час сидять на своїх надувних санках. А ще «Emily resort» має альтернативні джерела енергетики. До нього зручно доїжджати як власним транспортом, так і громадським, адже це одразу біля дороги, що з’єднує Львів з передмістям Винники.

Покататись у будні можна з 14:00 до 21:00; у вихідні з 12:00 до 21:00. Сеанс катання триває 45 хв, вартість дорослого квитка у будні – 200 грн, у вихідні – 250. Вартість дитячого квитка на відповідній трасі (для дітей до 12 років) – 150 грн у будні, 200 грн – у вихідні.

Адреса: Винники, вул. Хмельницького, 9б.

УРУРУ

ururu

Сучасний дитячий парк розваг, що також недалеко від Львова (лише 12 км у напрямку Бібрки). Серед іншого, в «УРУРУ» є дві всесезонні траси для тюбінгу: індивідуальна (довжиною 100 метрів з двома поворотами) і сімейна (60 метрів).

Вартість квитка на увесь день – 350 грн (оплата при вході на територію парку), діти до 90 см безкоштовно. Парк працює з 10:00 до 18:00.

Адреса: Львівський район, Старе Село, вул. Лісова 14 (поворот з траси біля села Відники).

Майдан

maidan_tub

Між Яворівським нацпарком і Жовквою є відпочинковий комплекс «Майдан Чарівні озера», до якого власним транспортом їхати зі Львова близько 30 хв. Він зручний і бюджетний для початківців катання на лижах, адже тут є витяги. Нещодавно тут став доступним і зимовий тюбінг. Вартість: 200 грн/год. Працює з 10:00 до 17.00.

Адреса: Жовківський район, село Майдан, тренінговий центр «Майдан Чарівні озера».

Їжак Парк

jizhak

Це найбільший в Україні тюбінговий парк! У ньому найдовші всесезонні та снігові траси, довжиною до 500 м. А снігові гармати покривають їх штучним снігом навіть тоді, коли замало природнього. На вершину можна рухатись пішки або підйомником. Сюди їдуть всією сім’єю, навіть якщо наймолодшим діткам 2 роки.

Парк працює щоп’ятниці з 13:00 до 18:00 і щовихідних з 10:00 до 19:00. Вартість катання залежить від обраної гірки. Маленька гірка: 1 спуск – 50 грн, 5 спусків – 200 грн, 10 спусків – 300 грн. Велика гірка: 1 спуск – 150 грн, 5 спусків – 600 грн, 10 спусків – 900 грн.

Адреса: Стрийський район, село Красів, північна околиця, поблизу села Новосілка.

Буковиця

bukov

Карпатські схили крутіші, аніж усі попередні, а ще тут споглядають мальовничіші краєвиди. У цьому можна переконатись на гірськолижному комплексі «Буковиця». Тут взимку катаються з дітьми від трьох років.

Вартість катання: один спуск – 100 грн, 1 година – 200 грн, 2 години – 300 грн, 3 години – 400 грн, увесь день – 550 грн. «Буковиця» працює з 9:00 до 17:00.

Адреса: Борислав, вул. Тустановицька 185.

Крутогір 365

trusk

Гірськолижний комплекс «Крутогір 365» – затишний схил у лісі між Бориславом і Східницею. Дітей тут розважають аніматори. Вартість катання – 70 грн/год. Графік: 09:00-16:30.

Адреса: Борислав, вул. Степана Бандери,114б

Погар

pogarr

Зимове катання на тюбінгу доступне і у найвідомішому гірськолижному курорті області – Славському. На карпатській горі Погар є одноіменний лижний комплекс з крісельним витягом, сніговими гарматами, невеличкою трасою для сноутюбінгу і санок. Працює з 12:00 до 17:00 год. Вартість: 100 гривень за годину.

Адреса: Славсько, вул. Степанівни.

За інформацією svitom.info.

Фото – з фейсбук-сторінок парків та комплексів.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор