ПАСАЖ АНДРЕОЛЛІ – СОЛОДКА ІСТОРІЯ ЛЬВОВА

andreoli-1.jpg (50.9 Kb)

Кожен гість Львова, якщо він хоче сповна пізнати душу міста, повинен пройти Пасажем Андреоллі. Це найдавніший пасаж в одній з найстаріших і добре збережених кам’яниць львівського середмістя – кам’яниці коменданта Фелікса Коритовського.

Коли проходиш ним, відчуття ніби йдеш секретним проходом, що з’єднує площу Підкови і двір Театральної, 12 з західною стороною Площі Ринок.

Потрапивши в це потаємне місце на інтуїтивному рівні відчуваєш затишок та спокій.

andreoli-2.jpg (31.69 Kb)

Тому, не дивно, що кожен турист обов’язково включає у свій маршрут цей Пасаж, а корінні львів’яни не пропускають нагоди пройти крізь нього, навіть, якщо для цього потрібно цей маршрут відкоригувати.

Сьогодні ми розповімо Вам одну добру історію, після ознайомлення з якою стає зрозуміло, чому ж нас так манить це магічне місце і чому воно носить ім’я Андреоллі.

andreoli-3.jpg (98.65 Kb)

Ще у далекому 1803 році, прибулий з Швейцарії, кондитер італійського походження Домінік Андреоллі відкрив цукерню в пасажі на пл. Ринок. Справжній майстер солодкої справи дуже швидко покорив серця львів’ян та гостей міста. А, невдовзі, напевне, за його доброту та приязнь, доля зробила йому ще один подарунок. Запаковуючи чергове замовлення, він випадково використав папір на якому його син вирішив написати слова, щоб підбадьорити батька: «Ти найкращий, і робиш хорошу справу».

На наступний день, зі словами вдячності, на порозі Андреоллі уже стояв клієнт, який отримав цей шоколад. Він був розчулений та приємно схвильований, адже сприйняв, що ці слова адресувались йому. Після цього випадку до кожного замовлення Домінік вкладав записочку, яку писав його син.

Написані, від душі, ці побажання-передбачення, мали дійсно магічну силу. Вони надихали людей на нові звершення, заряджали вірою в свої сили та просто дарували хороший настрій.

З часом, Домінік почав пакувати такі шоколадки в полотняний мішечок, який в народі здобув назву Торба Щастя!

Дуже скоро слава про «Торбу Щастя від Андреоллі» розповсюдилась по Європі. Стало доброю традицією привезти зі Львова цей чарівний мішечок в подарунок друзям та близьким.

У 1830 році після смерті батька, цукерню в спадок отримує син, Домінік Андреоллі-молодший, який ще довго радував львів’ян та гостей міста смачним та магічним шоколадом.

Цукерня Андреоллі існувала до кінця 19 століття.

Але на цьому історія не закінчилась.Кажуть, що якщо добре пошукати, то на тому ж місці, що й 200 років тому, в будинку на пл. Ринок, 29 в Пасажі Андреоллі можна віднайти шоколад з передбаченнями Торба Щастя!"

andreoli-4.jpg (53.35 Kb)
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожа інформація
Цілодобове радіо для дітей з казками українською мовою
В Україні зявилося цілодоборе радіо онлайн для дітей українською мовою, запустил...
У Львові туристи залишають 74 євро на день
У Львові вперше підрахували лояльність туристів до міста та рівень емоційного на...
Львів очолив рейтинг українських міст за якістю життя
Дослідницький портал Numbeo склав щорічний рейтинг міст світу за індексом якості...
---
Куди піти з дітьми?
У Львові відкрили парк рухомих динозаврів
Гігантські динозаври зявилися на площі перед торговим центром Форум, на проспект...
В Шевченківський гай до хатини святого Миколая
«До хатинки Миколая» — театралізована екскурсія для дітей, яку кілька років посп...
Дім Франка запрошує дітей зробити різдвяну шопку
Дім Франка запрошує дітей на виготовлення макету різдвяної шопки. Керуватиме май...
Топ новин