Скільки у Львові левів?

//

img_8948_1

Скільки у Львові левів?

За останнім переписом, який провели ентузіасти десять років тому, у Львові налічується понад чотири тисячі різноманітних зображень левів. Їх можна зустріти на стінах будинків не тільки у центрі, але й на околицях – на вулиці Шевченка, коло Янівського цвинтарю, на Городоцькій, на Заводській, на Замарстинівській, на Новому Львові та на Рогатці.

50 крилатих левів.

img_8951_1

Найбільше левів є на будинку, що знаходиться на розі вулиця Дорошенка та проспекту Свободи. Цей будинок побудували на місці колишнього управління поліції, де народився Захер-Мазох. Тут можна побачити 50 крилатих левів.

Рогаті леви

img_8972_1

На будинку по вулиці Князя Романа зображені істоти з тулубами левів та людськими головами. Голови чоловіків чомусь мають роги, а жінки – ні. Дослідники вважають, що це відголоски певних таємних історій, які траплялися в цьому будинку, але не дійшли до наших часів.

img_8970_1

Леви на сторожі моралі.

img_8960_1

Балкон будинку на вулиці Соломії Крушельницької тримають чотири атланти. Вони цікаві тим, що нижче поясу у них знаходяться левові пащі. Цікаво, що каріатиди (жіночі зображення), які є на стіні університету фізкультури, також мають такі ж левові пащі в цьому ж місці.

img_8955_1

Найстаріші леви.

img_8968_1

Безумовно, найстарішим левом Львова, який зберігся, вважається лев Лоренцовича. Дата його становлення коло головної брами Ратуші – 1589 рік. Очевидно, він мав брата-близнюка, але про його долю нічого не відомо. Наступними, за віком, є леви, яких у 1619 році створив скульптор Бернард Дікембош. Тривалий час вони були консолями балкону Ратуші, яка завалилася у 1826 році.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор