Доктор Мазох у Львові

//

16121_900

Усі ми добре знаємо, або бодай щось чули, про Леопольда фон Захера-Мазоха.

А що ми знаємо про його діда, Франца Мазоха, який тривалий час жив, працював та помер у Львові?

Ректор Львівського університету, почесний громадянин Львова, доктор фармацевтики, професор медико-теоретичного навчання для хірургів кафедри хірургії Франц Мазох народився у місті Уймолдова (тепер – Румунія) 21 квітня 1763 року.

Навчався медицині у Віденському університеті. І з 1788 року працював у віденському шпиталі.

До Львова переїхав після одруження, 10 лютого 1793 року. Тут йому запропонували посаду на кафедрі хірургії Львівського університету. У 1827 році Франца Мазоха обрано ректором Львівського університету.

Мали з дружиною п’ятеро дітей. Проте тільки троє стали дорослими. Їхня дочка Кароліна одружилася з директором львівської поліції Леопольдом фон Захером, який додав до свого прізвища і прізвище дружини. Адже Мазохів у Львові у ті часу дуже поважали.

Помер 18 березня 1845 року у Львові та похований на Личаківському кладовищі. На його могилі стоїть доволі скромний пам’ятник – стела з прізвищем Мазох. На стелі викарбуваний камяний мак як символ забуття. А також – герб лікарської династії. Вінчає памятник куля з двома крилами. Працівники кладовища не радять тут ходити в темний час доби. Кажуть, може вчепити блуд і людина заблукає на кладовищі не зможе знайти вихід.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор