Що робила єгипетська мумія у підвалах картинної галереї

//

dsc_7093

Мало хто знає, що у підвалах Львівської картинної галереї майже 23 роки пролежала єгипетська мумія. А сховав її там колишній директор Борис Возницький.

В радянські часи у Києво-Печерській лаврі був музей атеїзму. Влада намагалася довести, що муміфіковані мощі в печерах не мають жодної святості. Через що привезли та розмістили там єгипетські мумії. Але після Незалежності музей зачинили. А осіб, які знали як доглядати мумії, – звільнили. Через що мумії почали псуватися. Місцеві працівники злякалися, що в муміях можуть ожити різні давньоєгипетські хвороби. Знову згадали про прокляття Тутанхамона. То ж вирішили їх спалити.

dsc_7108

Врятував мумію Борис Возницький. Він випросив у місцевих працівників ці мумії, домовився з міністерством культури Республіки Польща. І археологічний музей в Кракові відреставрував мумії, а художня академія в тому ж Кракові відновила саркофаги.

Відреставровані мумії повернулися до Львова. І зараз вони експонуються у Золочівському замку в Китайському палаці. Ходили чутки, що це мумія якоїсь єгипетської принцеси. Але польські дослідники під час реставраціє з’ясували, що рештки належать юнакові, який жив за 1000 років до нашої ери.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор