З кого списаний ангел у Вірменській церкві

//

img_4206-copy

На туристів, випадкових гостей та прихожан Вірменського катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці смиренно дивиться ангел з ніжним виразом обличчя. Якщо підняти погляд вгору, до купола, то можна зачаруватися прекрасним вітражем. Проте мало хто знає з кого малювався той ангел.

virmenka-39_rozp-yattya

Всі ми знаємо, що на «Розп’ятті», яке знаходиться у вівтарній частині, художник Ян Розен зобразив своїх сучасників. Так, Ісус Христос змальований з Володимира Дідушицького, львівського мецената та колекціонера, св. Бенедикт (справа від Ісуса) – з митрополита Андрея Шептицького, св. Франциск – з польського художника Яцека Мальчевського, а Тома Аквінський – це тогочасний вірменський архиєпископ Йозеф Теофіл Теодорович. Себе ж художник зобразив в образі святого Яна Непомука на задньому плані.

Але і ангел на вітражі має конкретне ім’я. Це – Генріх Зебжиховський. Відомий своїм сучасникам як один з найбільших ловеласів Львова. Він був одружений. Але дуже любив вино, жінок і писав вірші. Художник, який його зобразив, пояснив свій вибір просто: « Генріх Зебжиховський дуже гарний, як ангел. З часом всі забудуть чим він славився, можливо, не знатимуть його імені. А ось його обличчям милуватимуться ще довго».

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.