Виставка покликана на прикладі творів мистецтва окресленого часу представити образ Львова в один із найважливіших відрізків його історії – період після першого поділу Речі Посполитої (1772), коли Галичина переходить у склад Австрійської імперії. Місто стає столицею Королівства Галичини і Володимирії, утвореного на теренах колишнього Галицького князівства. Адміністративна, освітня, релігійна та селянська реформи, які проводять в Галичині австрійські правителі Марія Терезія (1717 – 1780) та Йосиф ІІ (1741 – 1790), змінюють обличчя Львова та його життєвий уклад.
Представлені на виставці пам’ятки (види Львова та портрети львів’ян), що відносяться до кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. й належать тогочасним митцям, які працювали у Львові й стали очевидцями подій, є найкращими автентичними документами своєї епохи. На виставці буде репрезентовано твори Йозефа Пічмана, Кароля Швейкарта, Алойзи Рехана, Яна Машковського, Мартина Яблонського, Юліуша Коссака, Карла Ауера, Карла Аренда та багатьох інших. Ретроспективний характер її експозиції дозволить повернути глядача в минуле, занурити в атмосферу тодішнього Львова, відчути його дух, настрій, дізнатися про життя його мешканців та їх звичаї, культуру, мистецтво, освіту, політику.
До експозиції виставки ввійдуть твори, що належать Національному музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького, Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника, Львівському історичному музею, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України та приватним колекціонерам.
Вартість квитка 50 грн.
Пільговий квиток 20/10 грн.