Ґейл АРЧЕР – одна з найвидатніших американських органісток, яка поєднує виконавську концертну практику з просвітницькою та педагогічною роботою. Окрім того, що майстерно володіє органом, вона виступає в ролі хормейстера та лектора, створює цілі цикли тематичних програм. У США з тріумфом пройшли серії органних концертів Ґейл Арчер «Бах: трансцендентний геній», «Американська ідилія», «Російська подорож», «Угорська рапсодія. Франц Ліст», «Орфей Амстердаму. Я. П. Свелінк і його учні», а також «Органна творчість жінок-композиторів».
У репертуарі Ґейл Арчер музика від XVII до XXI ст., яку вона з успіхом записує на СD-диски і за яку номінована на найпочеснішу нагороду у світі музики – премію GRAMMY! Особливе місце в творчому доробку займає творчість Олів’є Мессіана. Вона записала усі органні твори композитора, а її програма до 100-ліття з дня народження французького класика ХХ ст. була визнана нью-йоркським видавництвом “Time Out” як «Найкраща у 2008 році».
Ґейл Арчер неодноразово гастролювала у Європі, особливо в Польщі, Україні, Росії та Сибіру. У 2017 р. її виступ на VII Міжнародному фестивалі органної музики «Діапазон» у Львові став кульмінацією заходу.
У своєму виступі 7 серпня 2018 р. і на ІІІ Міжнародному літньому фестивалі “Pizzicato e Cantabile” Ґейл Арчер продемонструє через призму американського сприйняття стан і розвиток органного мистецтва в Росії, що стане своєрідним відкриттям для публіки.
У програмі «З американського континенту»:
– Олександр Ґлазунов (1865 – 1936). Прелюдія та фуга d-moll, op. 98.
– Цезар Кюї (1835 – 1918). Дві прелюдії g-moll & As-dur.
– Сергій Ляпунов (1859 – 1924). Пасторальна прелюдія, op. 54.
– Сергій Слонімський (*1932). Токата.
– Олександр Шаверзашвілі (1919 – 2003). Прелюдія та фуга.
– Модест Мусорґський (1839 – 1881). «Ніч на Лисій горі» транскрипція для органа Зіґмунда Шатмарі (2012).