Концерт «З американського континенту»

//

songs-of-the-wild-wild-west

Ґейл АРЧЕР – одна з найвидатніших американських органісток, яка поєднує виконавську концертну практику з просвітницькою та педагогічною роботою. Окрім того, що майстерно володіє органом, вона виступає в ролі хормейстера та лектора, створює цілі цикли тематичних програм. У США з тріумфом пройшли серії органних концертів Ґейл Арчер «Бах: трансцендентний геній», «Американська ідилія», «Російська подорож», «Угорська рапсодія. Франц Ліст», «Орфей Амстердаму. Я. П. Свелінк і його учні», а також «Органна творчість жінок-композиторів».

У репертуарі Ґейл Арчер музика від XVII до XXI ст., яку вона з успіхом записує на СD-диски і за яку номінована на найпочеснішу нагороду у світі музики – премію GRAMMY! Особливе місце в творчому доробку займає творчість Олів’є Мессіана. Вона записала усі органні твори композитора, а її програма до 100-ліття з дня народження французького класика ХХ ст. була визнана нью-йоркським видавництвом “Time Out” як «Найкраща у 2008 році».

Ґейл Арчер неодноразово гастролювала у Європі, особливо в Польщі, Україні, Росії та Сибіру. У 2017 р. її виступ на VII Міжнародному фестивалі органної музики «Діапазон» у Львові став кульмінацією заходу.

У своєму виступі 7 серпня 2018 р. і на ІІІ Міжнародному літньому фестивалі “Pizzicato e Cantabile” Ґейл Арчер продемонструє через призму американського сприйняття стан і розвиток органного мистецтва в Росії, що стане своєрідним відкриттям для публіки.

У програмі «З американського континенту»:

– Олександр Ґлазунов (1865 – 1936). Прелюдія та фуга d-moll, op. 98.

– Цезар Кюї (1835 – 1918). Дві прелюдії g-moll & As-dur.

– Сергій Ляпунов (1859 – 1924). Пасторальна прелюдія, op. 54.

– Сергій Слонімський (*1932). Токата.

– Олександр Шаверзашвілі (1919 – 2003). Прелюдія та фуга.

– Модест Мусорґський (1839 – 1881). «Ніч на Лисій горі» транскрипція для органа Зіґмунда Шатмарі (2012).

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.