Балет «Лускунчик»

//

Анна

luskunchuk

Лібрето Маріуса Петіпа за одноіменною казкою Ернста Теодора Амадея Гофмана.

Дія перша

Різдвяний вечір. Маша згадує освітлену вогнями ялинку – прекрасну гостю зимового свята. Майстер ляльок Дроссельмейєр робить вечір ще чарівнішим – він показує дівчині своє царство ляльок. Всі вони над­звичайні й наче живі. Маші найбільше сподобалася кумедна іграшка, що вміє лускати горіхи. Дроссельмейєр, зрадівши її вибору, розповідає сумну історію цього Лускунчика…

В одному королівстві жила прекрасна Принцеса. Але зла Мишильда перетворила її на потвору. Від чарів Принцесу зможе врятувати юнак, який вийме зернятко горіха Кракатука. Її наречений, Принц, розкусив тверду горіхову лушпинку. І принцеса, з’ївши чарівне зерно, знову стала прекрасною. Щоби помститися, Королева Мишей знову за­стосувала злі чари і перетворила юнака на незграбного Лускунчика.

Маша схвильована розповіддю Дроссельмейєра. Вона не хоче жодної іграшки, хоч і гарної та дорогої, крім Лускун­чика, і бере його з собою. Заколисуючи улюблену ляльку, сповнена вражень і тривожних мрій, Маша засинає. Раптом її кімната наповнюється незрозумілим шурхо­том. Звідусіль з’являються Миші, їх усе більше і більше. Королева Мишильда тріумфує: нарешті вона знайшла Лускунчика. Але схопити його не так легко. Його намагаються захистити Солдатики. Маша з жахом передчуває близьку перемогу Мишиного війська. Переборюючи страх, бажаючи швидше захистити свого друга, вона кидає в огидну Королеву мишей свій черевичок. Але що це? Перед нею не кумедна лялька – прекрасний Принц вітає Машу і запрошує у свої чарівні володіння. В оточенні сніжинок Маша і Принц прямують назустріч своїй мрії.

Дія друга

Принц веде дівчину дорогами казкової країни снів. Перед ними постають чарівні пейзажі, виникають дивовижні пе­репони. Та ось усі перешкоди позаду. Зла Мишильда переможена. Оживають ляльки, квіти. Друзі Принца вітають щасливу Машу. І всіх захоплює вихор вальсу Рожевих квітів…

Як шкода, що все це лише сон. Маша прокидається. По­ряд із нею її улюблена лялька – усміхнений Лускунчик.

Вартість квитка 40-150 грн.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор