Львівський оперний театр – це пам’ятка архітектури та візитівка міста Львова.
Будівлю будували 13 років за проектом архітектора Зигмунта Горголевського. Для закладення фундаменту театру було змінено річище Полтви, яка тоді протікала під теперішнім проспектом Свободи. Відкрили Львівську Оперу 4 жовтня 1900 року прем’єрою лірико-драматичної опери «Янек» Владислава Желенського. Вже у 1901 році грунт почав просідати під будівлею від чого утворились на фасаді тріщини. Серед жителів міста досі ходять легенди про те, що Зигмунт Горголевський вчинив самогубство, від розуміння того, що будівля може піти під землю. Насправді, архітектор раптово помер в 1903 р. через параліч аорти серця.
Фасад Львівського оперного театру оздоблений в стилі неоренесансу та необароко з елементами модерну. Головний фасад будівлі прикрашено скульптурною композицією Антонія Попеля «Радощі та страждання життя». Зверху на вершині розташована статуя «Слави», зліва – «комедія і драма», справа – «музика».
Щодо інтер’єру Львівської Опери, то при вході розташовані дванадцять живописних полотен, камеї вздовж фризу, які уособлюють Страждання, Самопожертву, Волю, Радість, Смуток, Красу, Музику і Танець. На першому поверсі розташована Дзеркальна Зала, якій знаходиться безліч дзеркал обрамлених золотими рамами і розташованими один на проти одного для візуального збільшення зали.
Чотирьох ярусна Глядацька зала оздоблена безліччю робіт видатними на той час митцями. Занавіса головної сцени «Парнас» намальована на замовлення польським художником Генриком Семирадським. Глядацька зала виконана у формі ліри. Має 44 ложі і розрахована на 1002 осіб. Над оркестром знаходиться плафон із зображенням «Тріумфу Слави», а головний круглий плафон над залом поділений на десять секторів. У кожному з них зображено алегоричні фігури виконані 10 різними митнями: «Грація», «Музика», «Танець» , «Критика» , «Драма», «Натхнення», «Вакханка», «Невинність», «Ілюзія» і «Правда».
В Львівській опері є відкритий доступ для відвідувачів у творчі майстерні де можна побачити, як творять вистави. У театрі започаткували екскурсію для дітей «Сходинки до Парнасу». Такі екскурсії є безкоштовними.
Години роботи 9:00-21:00.
Вартість квитків на вистави, концерти, опери, оперети та балет можна придбати в касах міста та театру в усі дня окрім понеділка.