Прихисти цуцика: як у Львові шукають домівки бездомним тваринам

//

tanyadzyama

dog-3071334_1280

Стрічки соцмереж рясніють милими фото з не менш милими котиками-песиками. Під ними – менш веселі підписи «Шукаємо господаря»… Зоозахисники та волонтери вдень та вночі піклуються про братів наших менших, прилаштовуючи їх по домівках. Розкажемо трохи про закулісся.

Як у Львові шукають домівки бездомним тваринам

Дмитро Самодуров займається прилаштуванням тварин у Львові вже давно. А приблизно три роки тому цю внутрішню ініацітиву довелось трансформувати у дещо більше. Бо кількість тварин, яких чоловік брав на утримання, відчутно збільшилась.

«Я не справлявся з рекламою. Здебільшого через характер, бо я не дуже дисциплінований у дрібницях, а реклама – це рутина, яку потрібно робити систематично», – розповідає Дмитро.

Розуміючи, що він такий не один, вирішив об’єднатися із друзями.

72174631_386017125428302_7757375325067018240_n

«У багатьох волонтерів є тварини для прилаштування і кожен займається рекламою практично самостійно, часто маючи багато інших клопотів. Дехто вдало веде власну сторінку і має велику аудиторію друзів, інші ведуть групи у фейсбуці. Але все це нішево, здебільшого для людей, котрі постійно в темі. А багато людей, що хочуть взяти тварину, не знають тих волонтерів чи груп», – пояснює активіст.

Волонтери співпрацюють також із ЛКП «ЛЕВ». Зокрема, останні допомагають відловлювати вуличних тварин, позичають спеціальну клітку, сприяють у лікування.

«Чого вартий випадок з ентеритними цуциками, яких Христина Прокопчук-Чапаріна привезла з Сокалю, приміщення, обладнання і лікарів надало ЛКП, а волонтери чергували цілодобово слідкуючи за крапельницями під якими постійно мали знаходитись цуценята», – пригадує Дмитро.

Таких випадків багато. Дмитро розповідає, що співпраця є дуже важливою, як і тема адопції тварин. Бо навчитись рекламувати – це всього лише технічне завдання, а навчитись робити разом – інше, соціальне.

“Цуцики Львів Прилаштування” має чимало друзів у Львові. Тих, що допомагають постійно – сотні, а таких, які з’являються періодично – тисячі. І всі вони – дуже потрібні. Адже банально на перетримку тварин потрібні ресурси – як фінансові, так і людські.

«Ціна перетримки за добу – від 60 грн (з харчуванням). Вважаю, це не багато. До порівняння, утримання на стаціонарі в клініці 250-400 за добу. Проте, якщо утримувати на платній перетримці декілька тварин, суми ростуть. 15 тварин “забере” тисячу доларів лише на утримання. Обробка від паразитів, вакцинування, можливе лікування – окремо», – рахує волонтер.

rottweiler-1785760_1280

Та, незважаючи на це, сторінці «Цуцики Львів Прилаштування» за рік вдалось прилаштувати 203 хвостатих зі Львова та околиць. Здебільшого – щенят.

«Кількість дорослих собак яких потрібно прилаштувати мені і найближчим друзям-волонтерам близько 30», – каже Дмитро.

Він розповідає, що забирають тварин різні люди – як у квартиру, так і у приватний будинок. Якщо вдатись до статистики, то таки частіше – це люди з міста.

Цуциків, і кошенят, звичайно, беруть частіше за дорослих.

«Няшних собак, невеликого або середнього зросту – частіше за великих. Зокрема, з економічних причин: (менше шерсті, меньше годувати, простіше брати із собою тощо). Вівчарок люблять, мабуть, звично, просто поширена порода. Сексизм надзвичайно розвинений у людей – більшість хоче хлопчика (іноді, навіть якщо дівчинка стерилізована, або волонтери беруть стерилізацію на себе)», – каже волонтер.

Але, вважає він, це вже не так важливо. Головне, що багато людей таки бере безпородних, безпритульних тварин.

Запрошуємо і вас відвідати сторінку «Цуцики Львів Прилаштування». Раптом там на вас зачекався найкращий друг?

Якщо ж хвилюєтеся, що не знатимете, як себе поводити із новим членом сім’ї, то це не проблема – на сайті Зоосвіт (zoosvit.info) зібрані найкращі поради щодо догляду найрізноманітніших домашніх улюбленців.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор