Вуличні годинники Львова

Комітет з питань транспорту Європарламенту схвалив скасування переходу на літній і зимовий час в Євросоюзі з 2021 року.

За таке рішення 4 березня на засіданні віддали голоси 23 депутатів, 11 проголосували проти.

Європарламент повинен проголосувати за це в найближчі тижні. Водночас у сфері транспорту ще залишаються декілька неврегульованих питань переведення годинників.

Наступна зустріч міністрів транспорту країн ЄС із цього приводу запланована на червень. За рішення про скасування переведення годинника ще мають проголосувати й країни-члени ЄС.

А поки Європа вирішує чи скасовувати перехід на літній чи зимовий час, українці вже цих вихідних, в ніч з 30 на 31 березня переведуть годинники на годину вперед. Спати будемо менше.

У Львові є багато годинників, які також доведеться перевести. Ми згадаємо тільки про новітні.

img_9110.jpg (84.96 Kb)

Так, у 50-х роках минулого століття під стіною Бернардинського монастиря з боку площі Митної поставили квітковий годинник. Хоча ця назва умовна. Це звичайний великий годинник, на циферблаті якого висадили квіти. Він проіснував тут до сімдесятих років. А потім його демонтували. Де подівся механізм, - ніхто не знає. А годинникові стрілки якимсь чином опинилися аж у Мукачівському замку.

У 2010 році годинник відновили. Його розташували у тому ж місці, де він стояв вперше. Механізм до нього виготовив майстер Олексій Бурнаєв.

img_8947.jpg (99.37 Kb)

Ще один цікавий годинник авторства цього ж майстра знаходиться на стіні будинку по вулиці Герцена.

Цей годинник задумувався не просто як механізм. Тут розігрується ціла сценка з життя. За задумом авторів дівчина та менестрель цілих 92 хвилини зізнаються одне одному у коханні. Спочатку замовник бажав бачити коло годинник двох юнаків, які б бити молотками у дзвони. Потім запраг побачити тут двух панєнок, які п’ють чай. Ще через деякий час вирішили посадити тут юнака та дівчину з флейтою. А насамкінець зупинився на ідеї «лав-сторі». Спочатку дівчина та юнак дивляться в різні боки. Потім він помічає її та починає награвати на гітарі. А вона ховається за віялом. Але все закінчується тим, що дівчина дарує палкому залицяльникові троянду. Все це дійство має відбуватися під музику Френсіса Лея з фільму «Лав сторі». Виготовив дівчину та менестреля коваль Денис Староман.

img_9120.jpg (102.19 Kb)

Ще один новітній вуличний годинник Львова знаходиться на пивній бочці на проспекті Свободи. Її тримає в руках Юрій Володимирович Бровар. Скульптуру виготовив Володимир Цісарик. А механізм - Олексій Бурнаєв. . Кожен охочий може перевести стрілки годинника у будь-яке положення і встановити час на свій розсуд, але за декілька хвилин стрілки стануть на своє часове положення. Секрет “мудрого годинника” захований всередині бочки, де використаний звичайнісінький магніт, що й притягує годинникові стрілки на своє місце.

Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожа інформація
50 писанок коло Домініканського собору
У Львові розпочався традиційний фестиваль писанок. На площі Музейній коло Домі...
З кого списаний ангел у Вірменській церкві
На туристів, випадкових гостей та прихожан Вірменського катедрального собору У...
Де у Львові зберігаються підкови на щастя
Музей підков при Львівському національному університеті ветеринарної медицини ...
---
Куди піти з дітьми?
Де у Львові зберігаються підкови на щастя
Музей підков при Львівському національному університеті ветеринарної медицини ...
Вихідні у Львові 23 та 24 лютого
Куди піти у Львові у ці вихідні з дітьми та без. Відпочинок на всі смаки: від ...
У Львові відкрили парк рухомих динозаврів
Гігантські динозаври зявилися на площі перед торговим центром Форум, на проспект...
Топ новин