Вуличні годинники Львова

//

Годинник-клумба, чиї стрілки опинилися аж у Мукачеві. Годинник з пивом. Годинник кохання.

У кожного з нас є свій власний годинник. Але на вулиці час ми звіряємо з цими годинниками.

img_9110

Так, у 50-х роках минулого століття під стіною Бернардинського монастиря з боку площі Митної поставили квітковий годинник. Хоча ця назва умовна. Це звичайний великий годинник, на циферблаті якого висадили квіти. Він проіснував тут до сімдесятих років. А потім його демонтували. Де подівся механізм, – ніхто не знає. А годинникові стрілки якимсь чином опинилися аж у Мукачівському замку.

У 2010 році годинник відновили. Його розташували у тому ж місці, де він стояв вперше. Механізм до нього виготовив майстер Олексій Бурнаєв.

img_8947

Ще один цікавий годинник авторства цього ж майстра знаходиться на стіні будинку по вулиці Герцена.

Цей годинник задумувався не просто як механізм. Тут розігрується ціла сценка з життя. За задумом авторів дівчина та менестрель цілих 92 хвилини зізнаються одне одному у коханні. Спочатку замовник бажав бачити коло годинник двох юнаків, які б бити молотками у дзвони. Потім запраг побачити тут двух панєнок, які п’ють чай. Ще через деякий час вирішили посадити тут юнака та дівчину з флейтою. А насамкінець зупинився на ідеї «лав-сторі». Спочатку дівчина та юнак дивляться в різні боки. Потім він помічає її та починає награвати на гітарі. А вона ховається за віялом. Але все закінчується тим, що дівчина дарує палкому залицяльникові троянду. Все це дійство має відбуватися під музику Френсіса Лея з фільму «Лав сторі». Виготовив дівчину та менестреля коваль Денис Староман.

img_9120

Ще один новітній вуличний годинник Львова знаходиться на пивній бочці на проспекті Свободи. Її тримає в руках Юрій Володимирович Бровар. Скульптуру виготовив Володимир Цісарик. А механізм – Олексій Бурнаєв. . Кожен охочий може перевести стрілки годинника у будь-яке положення і встановити час на свій розсуд, але за декілька хвилин стрілки стануть на своє часове положення. Секрет “мудрого годинника” захований всередині бочки, де використаний звичайнісінький магніт, що й притягує годинникові стрілки на своє місце.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор