Вуличні годинники Львова

Годинник-клумба, чиї стрілки опинилися аж у Мукачеві. Годинник з пивом. Годинник кохання.

У кожного з нас є свій власний годинник. Але на вулиці час ми звіряємо з цими годинниками.

img_9110.jpg (84.96 Kb)

Так, у 50-х роках минулого століття під стіною Бернардинського монастиря з боку площі Митної поставили квітковий годинник. Хоча ця назва умовна. Це звичайний великий годинник, на циферблаті якого висадили квіти. Він проіснував тут до сімдесятих років. А потім його демонтували. Де подівся механізм, - ніхто не знає. А годинникові стрілки якимсь чином опинилися аж у Мукачівському замку.

У 2010 році годинник відновили. Його розташували у тому ж місці, де він стояв вперше. Механізм до нього виготовив майстер Олексій Бурнаєв.

img_8947.jpg (99.37 Kb)

Ще один цікавий годинник авторства цього ж майстра знаходиться на стіні будинку по вулиці Герцена.

Цей годинник задумувався не просто як механізм. Тут розігрується ціла сценка з життя. За задумом авторів дівчина та менестрель цілих 92 хвилини зізнаються одне одному у коханні. Спочатку замовник бажав бачити коло годинник двох юнаків, які б бити молотками у дзвони. Потім запраг побачити тут двух панєнок, які п’ють чай. Ще через деякий час вирішили посадити тут юнака та дівчину з флейтою. А насамкінець зупинився на ідеї «лав-сторі». Спочатку дівчина та юнак дивляться в різні боки. Потім він помічає її та починає награвати на гітарі. А вона ховається за віялом. Але все закінчується тим, що дівчина дарує палкому залицяльникові троянду. Все це дійство має відбуватися під музику Френсіса Лея з фільму «Лав сторі». Виготовив дівчину та менестреля коваль Денис Староман.

img_9120.jpg (102.19 Kb)

Ще один новітній вуличний годинник Львова знаходиться на пивній бочці на проспекті Свободи. Її тримає в руках Юрій Володимирович Бровар. Скульптуру виготовив Володимир Цісарик. А механізм - Олексій Бурнаєв. . Кожен охочий може перевести стрілки годинника у будь-яке положення і встановити час на свій розсуд, але за декілька хвилин стрілки стануть на своє часове положення. Секрет “мудрого годинника” захований всередині бочки, де використаний звичайнісінький магніт, що й притягує годинникові стрілки на своє місце.

Не забудьте підписатися на Наш канал:
Схожа інформація
Львів, що побудував Іван Левинський
Оперний театр, готель «Жорж», пасаж Міколяша, новий залізничний вокзал. Всі ці ...
Що їли львів'яни сто років тому
Львів’яни завжди любили смачно поїсти та гарно пригостити гостей. Що їли колись...
Львівська Ощадливість – молодша сестра американської Свободи?
17 червня 1885 року до Нью-Йорку прибула статуя Свободи (Свобода, що осяює світ...
---
V Міжнародний фестиваль театрів ляльок "І люди, і ляльки- 2019"
З 21 до 23 червня у Львові відбудеться П'ятий Міжнародний Фестиваль театрів ля...
Свято музики у Львові
Раз на рік, 21 червня у понад 800 містах та ста країнах світу меломани святкуют...
День батька у Львові
У третю неділю червня в Україні офіційно відзначають День батька. Щоправда, Ук...
Топ новин