27 вересня - Воздвиження Чесного Хреста

176_large.jpg (26.1 Kb)

27 вересня християни відзначають свято Воздвиження Чесного Хреста.

Це одне із найбільших християнсьих свят у році, вважається другим після Різдва Пречистої Діви Марії у новому церковному році.

Історія свята

Свято Воздвиження Чесного Хреста є особливим. Воно засноване на переказах, які свідчать, що три століття після Різдва Христового біля Голгофи знайшли хрест, на якому розп'яли Ісуса. Кажуть, що саме у той час в Єрусалимі перебувала імператриця Олена, котра приїхала шукати реліквії, пов'язані із життям Ісуса Христа на землі. Правдою є ця деталь чи ні - достеменно невідомо, але різного роду розкопки саме тоді біля Голгофи і проводили. І таки знайшли хрест. Підняття його і є основною свята, яке тепер відзначають 27 вересня

Звичаї та традиції свята

Воздвиження Чесного Хреста - велике свято, але у цей день християни дотримуються строгого посту. А дехто вірить у приказку: "Хто постить на Чесного Хреста, тому сім гріхів проститься". Річ у тому, що хрест у будь-якому випадку нагадує про Страсну п'ятницю, а тому веселитися у той день не варто. [p]У молитвах дякують Богові за спасіння і просять про здоров'я і здоров'я своїх близьких. Намагаються бути максимально лагідними, у жодному разі не проявляти агресію, за можливості - давати милостиню.

У багатьох регіонах у це свято в церкві освячували маленькі хрестики, які були символом цього дня і захищали від темних сил. Ці хрестики згодом клали у хаті та навіть біля входу у хлів чи інші господарські приміщення - захищались від нечистого.

Вважалося недобрим 27 вересня ходити на природу, у поле чи ліс. Наші предки вірили, що той, хто не послухається, ризкує заблукати чи потрапити у якусь халепу. А ще - на Воздвиження ніколи не вирушали у далеку дорогу. Цей день вважався несприятливим для походів та поїздок.

На Воздвиження у нори ховались змії, а птахи, які ще не встигли відлетіти, вирушали нарешті у дорогу. До речі, за птахами прийнято було спостерігати. Адже якщо гуси летіли високо, то зими доводилось чекати сильної. 27 вересня, кінець першого осіннього місяця, був наче першим дзвіночком, що зима - дуже близько: "З Воздвиження осінь до зими зсувається".

Схожа інформація
Куди піти у Львові на вихідних: події 17-19 вересня
Вересневі вихідні - це ті вихідні, які гріх просидіти вдома. Тому негайно ділимо...
Де у Львові скуштувати суші. Суші-бари в центрі Львова
Ми зібрали для вас перелік закладів Львова, де можна скуштувати смачні суші й і...
25 листопада - День сина
cУ листопаді в Україні та світі відзначають День сина.
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Де у Львові зберігаються підкови на щастя
Музей підков при Львівському національному університеті ветеринарної медицини ...
Розклад та ціни дитячої залізниці у 2021 році
Відкриття сезону дитячої залізниці в Стрийському парку планують на 1 червня 202...
Куди поїхати зі Львова у вихідні: Парк розваг із динозаврами «Уруру»
Парк розваг «Уруру» відкрили на початку червня на території «Бухти вікінгів», л...