Виставка Казимира Сіхульського “Гуцульська богоматір” у Музеї Івана-Георга Пінзеля з 8 лютого по 18 травня 2018 року.
Казимир Сіхульський — один із найвідоміших художників-львів’ян польського походження, чия творчість припадає на першу половину ХХ століття й у переважній своїй більшості відображає природу, життя та звичаї жителів Гуцульщини. Захоплений художник відкривав для культурно-мистецького загалу Європи яскравий і барвистий світ української Гуцульщини, передаючи його вишуканими й експресивними засобами сецесійного малярства.
Пропонований увазі відвідувачів знаменитий триптих «Гуцульська Богородиця» (1914) розкриває найвищий рівень професійної майстерності художника. Автор часто використовує форму триптиху для представлення сцен сакрального характеру, які не призначалися для розміщення у вівтарі. У серединній частині триптиху Богородиця з дитиною на руках зодягнені в барвистий гуцульський стрій. У бокових частинах дівчата-гуцулки з хрестом і глечиком. Цей триптих має ще іншу назву “Поклоніння пастушків”.
Казимир Сіхульський (Львів 1879 – Львів 1942)
Здобував освіту в Краківській Академії образотворчого мистецтва у Йозефа Мегоффера, Леона Вічолковського та Станіслава Виспянського. Потім навчався у Відні, Мюнхені, Дрездені, Флоренції та Парижі. У 1920-30 був професором Державної промислової школи у Львові, а у 1930-39 – Академії образотворчих мистецтв у Кракові. Займався живописом та графікою. На пізньому етапі своєї художньої кар’єри віддавав перевагу сильно стилізованим релігійним та символічним композиціям. Був чудовим карикатуристом.
Увесь життєвий шляху творчість художника тяжіла до виявів найщиріших почуттів, наснажувалася роздумами про дійсність, про красу людську й красу природи. У фокусі уваги художника постійно була людина з її щоденними турботами, мріями, радістю, печаллю. Буденне часом набувало символічного та навіть релігійного змісту.
Упродовж 1910-1930-х років майже на всіх значних світових мистецьких виставках у Німеччині, Австрії, Італії, Нідерландах, Бельгії, Фінляндії, США експонувалися гуцульські полотна-поеми Казимира Сіхульського.