Під брендом “Хіппі у Львові” наприкінці березня вийшла друком ще одна тематична книга. Цього разу це окреме видання спогадів справжнього бунтаря та правдивого хіпі Аліка Олісевича . Читайте його коментарі до “Революції Квітів” на AfishaLviv.net
Ззовні:
Дизайн обкладинки розробила Ірина Гібей. На ній побачите “сидячу Свободу” у поєднанні з пацифіком – це своєрідний бренд видань “Хіппі у Львові”. Серед намальованих квітів – постать самого Аліка Олісевича на його вічному ровері “Десна”. На звороті обкладинки – картина “Ангел Святого саду” Сергія Орловського. Картина намальована цього року, проте вже вважається символом львівської хіпової тусовки від 1960-их років.
Всередині:
“Це моя автобіографічна книжка. Спогади починаються із раннього дитинства – 10-річного віку – коли я власне захопився ідеями хіпі. Від 1968 року до розвалу імперії зла на початку 90-их. Також описав свою подорож до Амстердаму кілька років по тому.”
Ця книга мала вийти ще 5 років тому
“Коли Іван Банах запропонував 5 років тому видати таку ж книгу, вийшла ціла збірка спогадів не лише від мене, але й від моїх друзів. Я познайомив Івана із багатьма нашими приятелями – Пензлем, Вишнею … і він їх розкрутив на розмову, на те, щоб вони й самі написали свої спогади. Так з’явився перший альманах “Хіппі у Львові” і однойменний бренд. Проте ідея написати власну книгу залишилася. До цього тексту я додав багато посилань на джерела, деякі із них надрукував у додатках. Також додав фото, частина із яких ще ніде не публікувалася. Я люблю, коли книги оздоблені фотографіями – адже це правдива історія”
Хіппі у Святому Саді, Львів
Я показую наш громадянський аспект
“Дуже багато уваги приділив темі соціальної активності хіпі, щоб люди не керувалися стереотипами про те, що хіпі – якісь баламути. Ми одними із перших утворили свою правозахисну групу “Довіра”, представництва якої були тоді вже в Москві і в Пітері. Також описав події в Югославії – я там жив і брав участь у їхніх демонстраціях, так само в Афінах в Греції в 1990 році, таке ж саме в Польщі, в Чехії…”
Алік Олісевич показав цей громадянський аспект львівського руху хіппі і підкріпив його масою матеріалів, довідок та посилань. У книзі опубліковано офіційні листи та статті з іноземних видань.
Хіппі у Львові
Львівський рух хіпі – продовження
У двох альманахах “Хіппі у Львові” загалом описали свої спогади сорок людей. Ці книги та “Революцію квітів” планують перекласти та видати у Польщі.
“В Литві є музей хіппі, проте своїх книг вони не мають,” – розповідає Алік. – “Тому я вважаю нашим досягненням – надрукувати зробити такі альманахи та книги спогадів. Завдяки тому, що ми підняли свій дух цими виданнями, у Львові знову відбувається ренесанс львівських мотохіпі – вже четверо моїх друзів знову придбали собі мотоцикли! Натхненна альманахом, відродилася і група Супер Вуйки.”
Також скоро світ побачить третій альманах – він теж вийде під брендом “Хіппі у Львові”, проте охопить всі субкультури, які активно діяли у Львові. Робота над ним почнеться незабаром.
Розмовляла Ляна Мицько