«Копернік» прийматиме Фестиваль авторського кіно. Програма й огляд фільмів

//

sashko

82337297_2909125642473537_1892779949769621504_o

Із 31 січня до 2 лютого в кінотеатрі «Копернік» у центрі Львова (вул. Коперника, 9) триватиме Фестиваль авторського кіно від компанії Kinove.

У програмі фестивалю – 8 дуже різнобічних стрічок. Організатори обіцяють покази «найкращих зразків естетики, інтелектуального гумору та глибокого драматизму».

Серед фільмів, які увійшли до програми фестивалю, – і володар «Золотого ведмедя» 68-го Берлінале, і глядацький хіт про ЛГБТ-стосунки, і феміністичні фільми, і метафоричні стрічки, і зіркові пошуки креативності, і жорстоко-солодкий БДСМ-ромком.

До вашої уваги – короткий опис фільмів-учасників фестивалю

А ПОТІМ МИ ТАНЦЮВАЛИ

Режисер: Леван Акін

Грузія/Швеція, 2019, 105 хв., драма/романтика

Мераб із дитинства тренується в Національному грузинському ансамблі танців разом зі своєю партнеркою з танців Мері. Його світ раптово перевертається з ніг на голову, коли в трупі з’являється харизматичний та безтурботний Іраклій і стає його найсильнішим суперником та об’єктом захоплення. Мераб розуміє, що готовий вирватися зі свого консервативного оточення й ризикнути всім.

Леван Акін зняв фільм, що балансує на межі грузинських традицій та важливості питання свободи. Грузинський танець став ідеальним полем, в якому традиційність, маскулінність, жорсткість і формалізованість переростають у чуттєвість, сексуальність та пристрасть.

АНТОЛОГІЯ МІСТ-ПРИВИДІВ

Режисер: Дені Коте

Канада, 2019, 97 хв., драма/фентезі

У ролях: Роберт Нейлор, Жослін Зукко, Діана Лавалі

Звичний плин життя забутого богом канадського містечка порушує раптова смерть підлітка. Жителі міста явно не хочуть обговорювати подробиці автокатастрофи, проте скорбота близьких поступово поширюється навколо, позбавляючи сусідів звичного відчуття часу. Загадкові фігури виникають з туману і роблять дивні речі. Крізь мерехтливе плівкове зображення стають помітнішими історії з минулого.

[НЕ] ТОРКАЙСЯ

Режисерка: Адіна Пінтіліє

Румунія/Німеччина/Чехія/Болгарія/Франція, 2018, 125 хв.

Чуттєва драма на межі документального та художнього. Цей фільм – своєрідний виклик соціуму та кожному з нас окремо. [Не] торкайся – соціальний експеримент, в якому режисерка запрошує глядача до переосмислення одвічного питання тілесності та сексуальності.

Герої картини – Лаура, Томас і Крістіан – дозволяють камері зазирнути в найпотаємніші куточки свого внутрішнього світу. Вони намагаються змінити звичні моделі поведінки, щоб знайти баланс між внутрішнім комфортом та навколишньою дійсністю і стати, нарешті, вільними. [Не] торкайся розповідає про те, як знайти близькість найнесподіванішим чином і як полюбити іншого, не втративши при цьому себе.

МОНОС

Режисер: Алехандро Ландес

Колумбія/Аргентина/Нідерланди/Уругвай/Німеччина/Данія/Швеція, 2019, 102 хв., трилер/драма

Патаґранде, Рембо, Лейді, Суека, Пітуфо, Лобо, Перро та Бум-Бум. Восьмеро безпритульних підлітків, кожен із позивним, створюють озброєне угрупування на віддаленій горі. Їх підсвідомо тягне до гедонізму та жорстокості. Посланець передає повідомлення від Організації: вони мають піклуватися про корову Шакірою та викрадену американку Доктору. Все руйнується, коли до угруповання приходить смерть. Тепер компанія змушена перебратися вглиб джунглів.

Фільм Алехандро Ландеса заворожує естетикою кадру та звуку, які діють неначе кінематографічний інфаркт. “Монос” – це новий голос у кіно, екстраординарний і той, який шокує, від якого неможливо відвести погляд.

БОГ ІСНУЄ, ЇЇ ІМ’Я – ПЕТРУНІЯ

Режисерка: Теона Струґар Мітевська

Північна Македонія/Бельгія/Словенія/Франція/Хорватія, 2019, 100 хв., драма/комедія

У ролях: Зоріца Нушева, Лабіна Митевська, Петар Мірчевскі

У Штипі містечку в Північній Македонії щороку в січні місцевий священник жбурляє в річку дерев’яний хрест, який потім шукають сотні чоловіків. Добра доля і процвітання будуть тому, хто його знайде. Цього разу Петрунії якимось чином вдається потрапити у воду та першою взяти хрест. Її суперники ошаленіли як могла жінка взяти участь у їхньому обряді? Усе неначе погоріло, але Петрунія стоїть на своєму. Вона здобула хрест і не збирається його віддавати.

Програма Фестивалю авторського кіно:

31 січня

19:00 – «Собаки не носять штанів»

21:00 – «Меланхолічка»

1 лютого

17:00 – «Чому ми креативні?»

19:00 – «А потім ми танцювали»

21:00 – Антологія міст-привидів

2 лютого

17:00 – «[Не] торкайся»

19:00 – «Монос»

21:00 – «Бог існує, її ім’я – Петрунія»

Вартість квитків – від 70 гривень.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.

Індекс маси тіла калькулятор