Вистава «Pentecost»
Закинута балканська церква на перетині шляхів різних завойовників раптом стає перехрестям різних культур. Знайдена тут унікальна середньовічна фреска з’являється на сцені як яблуко розбрату, перетворюючись далі і на заручницю, і на жертву. Майже детективна історія затягує глядача у міцний клубок гострих тем сучасності – розбрат, тероризм, біженці.
З недавнього часу усе це дуже знайоме і українцям. Тож, на питання, які підіймає вистава, рано чи пізно доведеться відповідати і нам. Що ми хочемо будувати – нову Вавілонську вежу чи мости та шляхи до порозуміння? Оберемо ізоляцію чи приймемо дар П’ятидесятниці – мову людяності?
Вистава розрахована на дорослу аудиторію.
15 червня, 18.00
Перший театр, вулиця Гнатюка, 11
Провина
Це історія Сербії часів розвалу Югославії, часів безробіття і матеріальної скрути, розпачу і безвиході. Це історія двох коханців – Гоци (Гордани) і Браци (Броніслава), які намагаються створити власну нову родину і зазнають фіаско. Це історія десятирічного хлопчика, сина Гоци від попереднього шлюбу, який перестав розмовляти з дорослими після самогубства батька. Фізично він не присутній на сцені, але вся дія обертається навколо нього як центрального персонажа. У виставі сакральні проблеми трансформуються в екзистенційну площину. Чи можна побудувати новий світ на уламках старого? Де пролягає межа між мужністю і слабістю людини? І в чому полягає провина усіх і кожного зокрема за те, що діється з нами, суспільством, державою?
15 червня, 19.00
Львівський театр ляльок, площа Данила Галицького, 1
Органне відеошоу
Коли музика оживає на стінах Органного, стає кольором і формами. Коли зображення живе, вібрує, змінюється під ритми і гармонії. Орган і відеоарт – насолода для вух і для очей!
Львівський органний зал запрошує поринути у світ яскравих кольорів та ефектних звуків органа. Після великого успіху першого показу “Органного шоу” ми продовжимо дивувати глядачів новими візуалізаціями Альберта Врубеля і безсмертною класикою у виконанні органістки Надії Величко.
15 червня, 21.00
Львівський органний зал, вулиця Бандери, 8
Концерт скрипкової музики
Молоді музиканти, випускниці Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка – Катерина Назаренко та Наталія Сидір добре відомі львівській публіці своїми здобутками та перемогами на міжнародних конкурсах.
Програма концерту:
- Л. ван Бетховен – Соната для скрипки і фортепіано №7 До мінор (Оp.30 №2)
- Й. Брамс – Соната для скрипки і фортепіано №1 Соль мажор Оp.78
- Ф. Якименко – Соната для скрипки і фортепіано №1 ре мінор Оp.32
16 червня, 15.00
Дзеркальна зала Львівської опери, проспект Свободи, 28
Виступ гурту “ЯгОди”
ЯгОди – це четверо молодих дзвiнкоголосих акторок, якi володiють майстернiстю голосових та акторських iмпровiзацiй.
Вони намагаються не просто переживати виконуючи пiснi, a й творити певну драматургiю, це цiле театральне дiйство. Тому гурт народжений з театральних енергiй, якому притаманна особлива мiстична атмосфера та енергiя.
16 червня, 16.00
Італійське подвір’я, площа Ринок, 6
Концерт «Стежками долі»
Доля кожної людини оповита безліччю стежин. На якійсь із них зустрічаємо щастя, на інших біль і розчарування, радість і смуток, любов і розлуку. Ідучи життєвою дорогою, щось втрачаємо, щось знаходимо, а дечому просто не надаємо значення і байдуже проходимо повз. Кажуть, що доля кожної людини вже наперед визначена, але шляхи до неї ми обираємо самі…
Запрошуємо у світ музики-переживань, драматизму і ніжності водночас. Ці яскраві відчуття може поєднати у собі лише глибока жіноча душа. Прозвучать арії з українських опер, народні пісні та романси, в яких поєдналася вся гама душевних переживань жінки: жінки-коханої, жінки-зрадженої, жінки-доньки, жінки-матері.
16 червня, 16.00
Львівська національна філармонія, вулиця Чайковського, 7
Горизонт 200 (16+)
Горизонт 200. Так шахтарі кажуть про глибину дві тисячі метрів під землею. Для нас це і про дві тисячі кілометрів України з півночі на південь, зі сходу на захід. Це про нашу можливість бачити і небажання дивитися. Це про тих, хто не повертається. Це про перспективи. Це про викривлені закони реальності. Це про турбулентні часи.
Ця вистава не про шахтарів, попри те, що створена на основі документального матеріалу, зібраного під час експедицій по вугільних басейнах України. Ця вистава про нас у надзвичайних історичних обставинах. Наскільки широким чи вузьким може виявитися мій особистий горизонт сприйняття в ситуації, коли я вибираю: ставити або не ставити питання?
У виставі використовуються документальні монологи шахтарів із Львівсько-Волинського та Донецького вугільних басейнів.
16 червня, 18.00
Театр Лесі Українки, Вулиця Городоцька, 36
Імпресіонізм Дебюссі
“Музика починається там, де слова безсилі щось висловити”, – писав Клод Дебюссі.
Великий француз творив так, щоб його “невисловлене” могли зрозуміти через кілометри, століття чи світлові роки. Маленькі шедеври “батька імпресіонізму” в органних транскрипціях від Надії Величко.
16 червня, 19.00
Львівський органний зал, вулиця Бандери, 8