З 16 травня по 1 червня 2018 року у Палаці Потоцьких відбудеться виставка робіт Йоганна Баптиста Лампі Старшого.
Йоганн Баптист Лампі Старший був одним з найбільш заангажованих і високо поцінованих портретистів останньої чтверті XVIII-ХІХ століть, художником пануючих дворів та аристократії. Чотири країни вважають його своїм митцем. І це не дивно. Італієць за походженням, він осів у Відні, працював у Польщі та Росії. Портретів, намальованих ним, не злічити. Лампі також розписував плафони, писав напрестольні образи в церквах та історичні картини. Його дар розвивався завдяки кропіткій праці.
Різні течії, які нуртували в мистецтві другої половини XVIII ст. суттєво впливали на творчість Йоганна Баптиста Лампі Старшого, проте його живопис не втратив індивідуального характеру. Позаяк талановитий художник і сам мав надзвичайний вплив на мистецьке середовище Європи. Він залишив по собі цілу майстерню, однак ніхто не досягнув досконалості Вчителя.
Виставка портретів роботи Йоганна Баптиста Лампі Старшого зі збірок Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького та Одеського музею західного і східного мистецтва знайомить не лише з творчістю митця, а й з життєписами портретованих – аристократів та шляхтичів, багато з яких відіграли важливу роль в історії нашого краю.
Вперше буде показано портрет Йосифа ІІ – старшого сина Марії-Терезії фон Габсбург. При підготовці виставки дослідники з’ясували, що особа зображеного на відомому «Портреті чоловіка в червоному» – це тірольський художник Мартін Кноллер. Відвідувачі також зможуть побачити портрет дружини Йоганна Баптиста Лампі – Анни Марії, яка розділила зі своїм чоловіком неспокійну долю мандрівного художника і народила двох синів, котрі теж стали художниками.
Вернісаж: 16 травня о 17:00.
Гостей вернісажу чекає бліц-лекція про епоху абсолютизму від Тараса Возняка і про Йоганна Баптиста Лампі Старшого, який ще за життя здобув собі славу модного живописця від Оксани Козинкевич, а по завершенню – кураторська екскурсія виставкою від Ігоря-Андрія Жука.