У львівському мистецькому центрі виставили на огляд півника з Бородянки

//

Nelegal

У Муніципальному мистецькому центрі експонують копію керамічного півника з Бородянки – одного із символів стійкості українців у війні з росією. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Виріб Васильківського заводу майоліки авторства Валерія Протор’єва став відомим після того, як його розпізнали на фотографії кореспондентки «Суспільного» Єлизавети Сервантської з розбомбленої російськими окупантами багатоповерхівки у Бородянці, де на стіні майже недоторканою залишилась кухонна шафка із посудом. А на ній стояв «родич» цього півника. Він став символом української стійкості. Вироби з цієї серії культурна менеджерка Валерія Полянськова подарувала Президенту України та прем’єр-міністру Великобританії під час його візиту до Києва.

Львівський півник, який є зараз на полиці центру, належить 88-літньому львів’янину. Він та його найближчі родичі погодились провести благодійну акцію, під час якої можна побачити півника наживо.

«Я переконаний, що можливість побачити його у мистецькому центрі підбадьорить багатьох людей, додасть їм позитивних емоцій, а вони за це пожертвують кошти на ЗСУ. Поки шукали галерею для такої акції, я виміряв приблизний об’єм, заливши воду, – нею підлив домашні вазони. У нього поміщається неповних 2 літри рідини. Заливання води і поливання квітів записував на відео, бо не бачив, щоб хтось його використав за прямим призначенням та й вирішив скористатись нагодою, адже не кожного дня маєш у розпорядженні таку відому річ. Відтак є впевненість, що глечик попри свій поважний вік не має тріщин і дефектів», – розповів автор ідеї акції Юрко Семашко.

Впродовж трьох тижнів усі охочі можуть оглянути відому фігурку та пожертвувати кошти на ЗСУ у Львівському муніципальному мистецькому центрі на вул. Стефаника, 11. Також тут у серванті, з метою збору коштів для потреб військових, продають вироби українських дизайнерів/ок, брендів та ініціатив.

«Ми раді можливості показати відвідувачам Центру такий символічний експонат. Півник має не лише підняти бойовий дух глядачів, а також повинен спонукати нарешті зацікавитись українським мистецтвом. Культура, її ідентичність та плекання є особливо важливими в умовах війни з росією», – зазначає директорка Муніципального мистецького центру Ляна Мицько.

Заходи за категоріями та локаціями

Куди піти та де відпочити на вихідні чи в свята - календар подій Львова. Зручна систематизована афіша фестивалів, вечірок, концертів, виставок, кіно, театральних вистав, кінопоказів, мистецьких подій для львів'ян та туристів. Цікаві кіноогляди та анонси прем'єр.