У львівському мистецькому центрі виставили на огляд півника з Бородянки

Дата: 11 травня - 1 червня
Локація: Муніципальний мистецький центр
Адреса: Стефаника, 11

У Муніципальному мистецькому центрі експонують копію керамічного півника з Бородянки – одного із символів стійкості українців у війні з росією. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Виріб Васильківського заводу майоліки авторства Валерія Протор’єва став відомим після того, як його розпізнали на фотографії кореспондентки «Суспільного» Єлизавети Сервантської з розбомбленої російськими окупантами багатоповерхівки у Бородянці, де на стіні майже недоторканою залишилась кухонна шафка із посудом. А на ній стояв «родич» цього півника. Він став символом української стійкості. Вироби з цієї серії культурна менеджерка Валерія Полянськова подарувала Президенту України та прем’єр-міністру Великобританії під час його візиту до Києва.

Львівський півник, який є зараз на полиці центру, належить 88-літньому львів’янину. Він та його найближчі родичі погодились провести благодійну акцію, під час якої можна побачити півника наживо.

«Я переконаний, що можливість побачити його у мистецькому центрі підбадьорить багатьох людей, додасть їм позитивних емоцій, а вони за це пожертвують кошти на ЗСУ. Поки шукали галерею для такої акції, я виміряв приблизний об’єм, заливши воду, – нею підлив домашні вазони. У нього поміщається неповних 2 літри рідини. Заливання води і поливання квітів записував на відео, бо не бачив, щоб хтось його використав за прямим призначенням та й вирішив скористатись нагодою, адже не кожного дня маєш у розпорядженні таку відому річ. Відтак є впевненість, що глечик попри свій поважний вік не має тріщин і дефектів», – розповів автор ідеї акції Юрко Семашко.

Впродовж трьох тижнів усі охочі можуть оглянути відому фігурку та пожертвувати кошти на ЗСУ у Львівському муніципальному мистецькому центрі на вул. Стефаника, 11. Також тут у серванті, з метою збору коштів для потреб військових, продають вироби українських дизайнерів/ок, брендів та ініціатив.

«Ми раді можливості показати відвідувачам Центру такий символічний експонат. Півник має не лише підняти бойовий дух глядачів, а також повинен спонукати нарешті зацікавитись українським мистецтвом. Культура, її ідентичність та плекання є особливо важливими в умовах війни з росією», – зазначає директорка Муніципального мистецького центру Ляна Мицько.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Схожа інформація
День захисту дітей у Львові
Події для дітей у Львові на День захисту дітей 1 червня 2022 року: виставки, май...
У львівському мистецькому центрі виставили на огляд півника з Бородянки
У Муніципальному мистецькому центрі експонують копію керамічного півника з Боро...
Афіша Львова: куди піти у вихідні 7-8 листопада
Підбірка подій у Львові 7 і 8 листопада
Не забудьте підписатися на Наш канал:
У Брюховичах готують арт-терапевтичне свято для дітей
Вуличне свято проведуть поряд з Народним домом Брюхович.
Літні табори для дітей у Львові 2022
З настанням літа батьки нерідко шукають можливість долучити дітей до так званих...
Літні ІТ-табори для дітей у Львові 2022
Літні канікули батьки часто використовують для здобуття знань, яких не дають у ...