Посольство Республіки Словенія в Україні та Консульство Республіки Словенія в Харкові представляють у Львові виставкові проекти «Slovenia / ART scanning» та «Photoarchive».
Важлива місія цього проекту – поділитися радістю відкриття, першими враженнями, які отримали українські митці, подорожуючи Словенією, відкриваючи для себе архітектуру Любляни, середньовічний Піран та заворожуючі дива печери Постойна Яма, найкрасивішу у всій Словенії гору Триглав. Перші враження – завжди найцікавіші, завжди незабутні.
«Проекти “Slovenia / ART scanning” та «Photoarchive» – приклад поєднання зусиль арт – спільноти та дипломатичних інституції задля створення яскравої презентації країни поза її межами через сучасне мистецтво, задля формування міжкультурного діалогу і порозуміння.»
Посол Республіки Словенія в Україні Наташа Прах
Проекти «Slovenia / ART scanning» та «Photoarchive» були презентовані в Харкові в Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», також експонувались в Мистецькому Арсеналі та в Міністерстві закордонних справ України в Києві.
Учасники проекту: Роман Мінін, Олексій Яловега, Олег Винник – Штеп, Владислав Бондаренко.
Роман Мінін
Живописець, графік, фотограф, автор об’єктів та інсталяцій. Народився 1981 року в Димитрові (Донецька область). Закінчив Харківське художнє училище та Харківську державну академію дизайну і мистецтв. У 2013 році став номінантом на премію PinchukArtCentre. У 2014 році брав участь у проекті «Дні України у Великобританії». Фіналіст конкурсу «UK / raine» для молодих художників з України і Великобританії, організованого галереєю Saatchi в Лондоні. Фотографія – не просто захоплення, він вдало експериментує і в цьому жанрі: розфарбовує негативи, а потім друкує світлини. За версією журналу «Forbes» у 2016 році Романа Мініна названо самим успішним молодим українським художником. Географія його виставок вже давно не обмежується Україною. Його роботи побували в Грузії, Італії, Німеччині, США, Австрії, Швейцарії та Китаї. Твори Романа Мініна є в усіх приватних колекціях в Україні і успішно продаються на світових аукціонах Sotheby’s і Phillips. Живе і працює в Харкові.
Олексій Яловега
Народився 1980 року в Полтаві. У 2004 році закінчив Харківську академію дизайну і мистецтв. Працює в жанрах живопису, графіки, мозаїки, аерографії, інсталяції, відеоарту та фотографії. Улюблені теми творчості – абстрактний живопис, безпредметні композиції та фіксація творчого процесу за участю художників, акторів, музикантів. Учасник багатьох виставкових проектів та резиденцій в Україні та за кордоном, серед яких виставка «Україна: трансформації сучасного» в рамках Днів України в Австрії в 2015 році та Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва «Бірючий». У 2016 році в ЦСМ «ЄрміловЦентр» відбувся великий персональний проект художника «Мнемоніка». Творчій псевдонім Яло/Yalo. Живе і працює в Харкові.
Олег Винник – Штеп
Народився в 1969 році в Полтаві. Закінчив Харківське художнє училище та Харківську академію дизайну та мистецтв (станковий живопис). Разом з братом Олександром заснував творчу майстерню «Майстерня братів. Олег та Олександр Винники». Улюблений стиль – експресіонізм. Ще одне захоплення художника – витинанка, де він придумав свій власний спосіб, і вишиває картини і рубахи. Учасник багатьох пленерів, мистецьких резиденції, виставкових проектів в Україні та закордоном. Роботи художника знаходяться в Харківському художньому музеї, в приватних колекціях. Живе і працює в Харкові.
Владислав Бондаренко
Наймолодший учасник проекту. Народився 1997 року в Харкові. С дитинства цікавився історією, архітектурою і фотографією. Саме ці захоплення привели його до проекту. Так було здійснено спробу пошуку й ідентифікації пам’яток архітектури минулого століття й аналізу їх стану на сьогодні. У роботах фотографа ніби простежується зв’язок епох; це наче історія, що застигла в камені.