У перші дні війни майже всі львівські заклади культури припинили працювати. Однак у середині березня спершу приватні, а цими днями і значна частина комунальних закладів культури повертаються до роботи, щоправда, з новими умовами.
Театри
У частині львівських театрів наприкінці лютого облаштували притулки для біженців. А деякі адаптували як склади гуманітарної допомоги, місця для плетіння маскувальних сіток. Але й такі функції театри можуть виконувати паралельно ставлячи вистави чи організовуючи інші події.
Театр опери і балету імені Соломії Крушельницької з 1 по 3 квітня організовує події як для дорослих, так і для дітей: концерти, балет. У випадку повітряної тривоги усі глядачі повинні пройти в укриття у театрі. Відтак кількість місць обмежена. Також при вході до театру буде здійснюватися поверхневий огляд на предмет виявлення предметів, обіг яких заборонено чи обмежено, або є загрозою життя чи здоров’ю людей.
Театр ляльок проводить інтерактивні вистави-ігри для дітей та п’єси для дорослих у Нижньому залі – безпечному підземному приміщенні. Анонси подій шукайте на фейсбук-сторінці театру.
Театр Леся Курбаса відновить діяльність у квітні. Відтак, оприлюднили репертуар на першу декаду місяця.
Театр «Воскресіння» анонсує на квітень чотири вистави. Серед них твір Кароля Войтили (Івана Павла ІІ) «Йов», який поставлять на католицький Великдень. На випадок повітряної тривоги, в театрі є укриття.
У театрі «І люди, і ляльки» також склали репертуар на квітень, до того ж на увесь місяць.
Театр Заньковецької 1 квітня відновлює свою роботу патріотичним концертом оркестру та акторів театру «Ми любимо Україну». На 2 і 3 квітня анонсують виставу «Наталка Полтавка». Початок вистав о 16:00.
Кінотеатри
Більшість кінотеатрів зважають на велику ймовірність повітряної тривоги під час кінопоказів, попереджають про умови продовження перегляду чи повернення квитків, ознайомлюють з цим на своїх сторінках соцмережах і сайтах. Однак не зайве про це запитати перед сеансом
Мережа «Планета кіно» раніше відновила покази у кінотеатрі, що в ТРЦ King Kros, а у ТРЦ Форум відновлять 31 березня. У прокаті свіжі голлівудські стрічки та покази фільмів, що виходили раніше.
Варто додати, що мережа знизила ціни: для дорослих квиток коштуватиме 50 грн, для дітей від 7 років з промокодом 90150323 — 30 грн. Також щодня об 11:55 проводитимуть безкоштовний сеанс — уточнити всі деталі можна у касирів кінотеатру.
Мережа Multiplex пропонує крім голлівудських фільмів сучасні українські фільми, які у 2010-их роках збирали повні зали: «Захар Беркут», «Мої думки тихі». У Львові їх можна подивитись у ТРЦ Victoria Gardens. Кірм того, з 31 березня мережа щодня влаштовує благодійні покази українських мультфільмів «Хоробрі зайці», «210 добрих справ», «Маленьке містечко» та «Першосвіт». Щоб потрапити на сеанс, слід забронювати місця на сайті мережі або у мобільному додатку. Посилання на сеанси bit.ly/3DlufK2. Вартість квитка — 1 грн. Перегляди проводять у кінотеатраx, що у ТРЦ Victoria Gardens, і ТРЦ Spartak.
Кіноцентр «Горіховий» організовує бюджетні сеанси дитячих, сімейних та дорослих фільмів. Також у ньому відновлюють діяльність творчо-спортивні секції.
Концертні зали
Центр «Слово і Голос» час від часу організовує невеличкі концерти класичної музики чи автентичного співу. Зокрема, такі, де разом співають українські пісні усі – професійні актори, співаки та глядачі. І все це – у невимушеній атмосфері за одним столом – “під грушкою”. Найближчі – 9 та 10 квітня о 18:00. Їх анонсують на фейсбук-сторінці центру. Квитки у касі театру імені Лесі Українки.
Органний зал відновив діяльність ще 18 березня. Відтак, регулярно анонсує концерти i склав репертуар на квітень, де понад 30 концертів.
Національна філармонія імені Мирослава Скорика організовує у храмах концерти «Сім останніх слів Спасителя на хресті». Музика австрійського композитора Франца Йозефа Гайдна прозвучить у неділю 3 квітня: о 13:30 – у церкві святого Андрія (площа Соборна, 3а),о 19:00 – у церкві Введення Пресвятої Богородиці (Сихів, вул. Чукаріна, 5) i у неділю 10 квітня о 18:00 – у Церкві Різдва Пресвятої Богородиці (Сихів, просп. Червоної Калини). Твір виконують саме під час Великого Посту. Його виконуватиме струнний октет «Віртуози Львова». Вхід вільний.
Галереї
Я галерея організовує екскурсії різними локаціями Львова: парки, пам’ятки архітектури… Розклад подій на тиждень можна знайти у соцмережах за хештегом #львівзустрічає. Та разом з тим, можна відвідати безкоштовно арт-центр на вулиці Шота Руставелі, 8 (вхід з вулиці Костомарова, піднятись на другий поверх).
«Зелена канапа» 29 березня відкрила виставку художниці з Києва Лесі Бабляк «Жовто-синій альбом». Вона створила малюнки під час війни. 10% від вартості проданих робіт перерахують на Збройні Сили України.
Галерея ХотАртХол, що у Палаці Гната Хоткевича, приймає фотографії, які висвітлюють події, стани, зміни людей та навколишнього простору від початку війни в Україні. Згодом вони стануть тематичною виставкою. Для участі потрібно заповнити гугл-форму за посиланням: https://forms.gle/69nPmJZNzyA65KZq7
Шевченківський гай
Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького один з небагатьох, який хоча б частково працює. Тут проводять майстеркласи для дітей внутрішньо переміщених осіб. Кількість учасників обмежена. Долучитись можна лише за попереднім записом заздалегідь (впродовж робочого тижня) за телефоном +38 068 525 9185