З 4 по 28 травня 2018 року в музеї ідей проходитиме виставка “Артур Клозе і його карна справа”.
Темою виставки є Портрет. Йдеться не лише про портрети, які створив німецький митець та куратор Артур Клозе, але також про те, що цими портретами зайнялася кримінальна поліція міста Кассель разом з прокуратурою міста. Нинішня виставка дуже актуальна, оскільки її відкриття відбудеться за кілька днів перед початком судового процесу.
Про те, як катастрофічно виглядає в Німеччині справа з свободою мистецтва говорить той факт, що Артур Клозе постане 24.5.2018 перед судом за свою творчу роботу, основною частиною якої є портрет провінційного німецького політика Landrat Uwe Schmidt. Це портрет завбільшки півтора метра був виконаний з екологічного матеріалу – лайна безпритульних собак. За цю роботу (під назвою „Ceci n’est pas eine Pfeife, c’est Hundescheisse“) Клозе в лютому цього року отримав за кордоном нагороду, а в його власній державі за цей самий твір мистецтва його чекає судовий процес.
На виставці також будуть представлені збільшені оригінали документів німецької прокуратури, на яких є фото, зроблені кримінальною поліцією … фото портретів з лайна.
Абсурдні дії німецької кримінальної поліції і прокуратури, яка обмежує і переслідує свободу мистецтва, спровокували мистецьке середовище в Україні – сім художників підтримали ідею Артура і створили власні арт-об»єкти на цю тему. Ужгородські і львівські митці поєднали в своїх об’єктах німецьку реальність з реальністю Західної України.
Нинішні атаки німецької держави на свободу мистецтва нагадують тоталітарний режим. Тож на цій виставці буде також представлено портрети Леніна, Маркса та Енгельса. Ці оригінальні картини були намальовані художниками західної України, якої своєю творчістю багато років підтримували комунізм. Тобто ця концепція має тісний зв’язок з Західною Україною…
(Артур Клозе)